Pevné & trvalé

KONSTRUKCE

Jaká je optimální orientace solárních panelů??

Fotovoltaické panely vyrobí nejvíc energie v celoročním průměru, pokud jsou orientovány na jih. Orientace na jihozápad nebo na jihovýchod znamená jisté ztráty z optimální výroby..)

Přesný odhad výkonu na základě přesné pozice, orientace a inklinace Vám spočítáme v předprodejní nabídce.

 

Jaký je optimální sklon solárních panelů?

 

Optimální sklon pro maximalizaci celoroční výroby je v našich podmínkách cca 34°- 35°. U elektráren, jejichž energie je využívána celoročně může být výhodný sklon panelů 45° z důvodu maximalizace zimních výnosů. Pokud je sklon panelů 25° nebo naopak 45°, mohou ztráty na výkonu činit okolo 5-15%.

 

 

Kolik prostoru potřebuji pro Fotovoltaiku?

 

Záleží na kvalitě FVE panelů a jejich účinnosti. V našem případě používáme špičkové panely s účinností 20% a na 1kW budete potřebovat 5m2

Jinak řečeno 1Wp zabere cca 5cm2 (1kW = 1000Wp)

Například: 

Pokud budete například vědět že Vaše střecha má rozměr 6 m x 8 m = 48 m2

48 m2 = 48.000 cm2 = 9600 Wp = 9,6 kWp

                    5cm2

Co musí splňovat střecha, aby na ní mohly být umístěny fotovoltaické panely? 

 

Důležité je, aby střecha nebyla většinu dne něčím stíněná, například stromy nebo okolními stavbami. U rovné střechy nezáleží na orientaci domu. Instalace bude vyžadovat rozestupy mezi řadami panelů, aby si vzájemně nestínily. 

Nezáleží na druhu krytiny, protože využíváme širokou paletu montážních segmentů vhodných pro všechny typy krytin. Výhodu mají samozřejmě majitelé střech (např. Bramac) kteří vyrábí originální segmenty pro montáže FVE.

Prvky pro instalaci na stávající střešní krytinu

Sestava prvků pro montáž je závislá na typu krytiny a konstrukci střechy.

Existuje celá řada montážních prvků pro všechny typy střech. Důležité je, aby montážní konstrukce nepřenášela váhu na krytinu ale do krovu. Důležitá je i estetická stránka a v neposlední straně funkční s ohledem na možné zdroje stínění nebo překážky jako jsou bleskosvody, antény, střešní okna a podobně.

Montovat PV moduly nad krytinu, nebo integrovat do střechy?

Integrace do střechy je jistě estetičtější ale nese to sebou několik zásadních komplikací. Integrované moduly nemají možnost odvětrání a proto operují na vyšší teplotě a tím mají nižší výkon. Potíže mohou nastat i s kondenzací vody, moduly jsou oproti pevné krytině poměrně elastické a proto také pozor na vibrace. 

Všechny komponenty konstrukčního systému jsou testovány na větrné a sněhové zátěže a splňují požadavky příslušných norem. Nosná konstrukce efektivně zabraňuje prohnutí fotovoltaických modulů.  Zajišťuje co nejlepší hmotnostní rozložení a vysoké nároky na bezpečnost. Všechny komponenty jsou vyrobeny z hliníkového materiálu nebo nerezové oceli, a proto jsou odolné vůči povětrnostním vlivům.

Střešní háky

Střešní háky nabízíme výhradně hliníkové, které jsou  univerzální na všechny typy střech s taškovou krytinou. Nedochází k ohybu háku ani k destrukci tašek. Je to léty ověřená technologie.

 

Kombinované šrouby

Kombinované šrouby jsou z nerezavého materiálu. Těsnění z EPDM zajistí ideální utěsnění otvoru a vymezení kombinovaného šroubu. Minimální zásah do stávajícího střešního pláště.

 

Konstrukce na pultové střechy

Navrhneme a nainstalujeme nejvhodnější konstrukci pro Vaši střechu dle technických požadavků a s ohledem na maximální účinnost FVE.

Nosné profily

Multi-systémový profil je ideální pro veškeré konstrukce a zatížení. Je to ideální nosný profil, který zkracuje čas při instalaci. Splňuje vysoké nároky a normy na nosnou konstrukci pro fotovoltaické panely. Nosné profily jsou ve dvou barevných provedení: eloxovaný hliník a černá matná.

 

Ostatní komponenty

Veškerý spojovací materiál dodáváme nerezový, nebo hliníkový.  Kvalitní konstrukce je základem profesionální instalace fotovoltaických panelů na stávající střešní krytinu. 

Konstrukční sety

Dodáváme konstrukční sety pro PV moduly dle specifikace střechy klienta. Máme veškeré komponenty konstrukce pro upevnění fotovoltaických panelů na všechny typy střešních instalací.

© 2019 by SUMEC Clean Energy,  LOMINA AG a SUMEC Group Corp.